یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۵

مدیر منطقه نمونه گردشگری باراجین عنوان کرد؛

«بام شهر» قزوین؛ پروژه‌ای برای جذب گردشگر

مدیر منطقه نمونه گردشگری بوستان ملی باراجین با اشاره به اینکه یکی از سیاست های کلان مدیریت شهری جذب گردشگر است‌، از بام شهر قزوین به عنوان پروژه ای در راستای جذب گردشگر یاد کرد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قزوین؛ داوود میراشه در برنامه تور رسانه‌ای بازدید از پروژه‌های عمرانی نیمه تمام شهرداری و در جریان بازدید اصحاب رسانه از پروژه بام شهر قزوین اظهار کرد: پروژه بام شهر قزوین، از مهمترین برنامه های طرح توسعه بوستان ملی باراجین محسوب می‌شود که در مجاورت مزار شهدای گمنام در حال ساخت است.

او با بیان اینکه این پروژه به منظور استفاده از ظرفیت‌های بوستان ملی باراجین و با هدف افزایش جذب گردشگر در حال ساخت و اجرا است، تصریح کرد: بام شهر قزوین، به دلیل موقعیت مکانی خاص و  ایجاد منظر ویژه شهری می‌تواند یکی از بهترین و پر جنب و جوش‌ترین فضاهای شهری باشد.

این مسئول ادامه داد: این پروژه مطابق با شهرسازی انسان‌محور(به جای خودرومحور) طراحی شده تا شهروندان از خودروی شخصی خود فاصله بگیرند و تعاملات اجتماعی آنان افزایش یابد.

میراشه خاطرنشان کرد: پروژه بام شهر قزوین مشرف به شهر قزوین است و با در نظرگرفتن پیاده‌روهای مناسب و نیز فضاهای مکث و نشیمن، زمینه گذران اوقات فراغت شهروندان را فراهم می کند.

او گفت: تأمین فضای پارک خودرو و دوچرخه و امکان عبور و مرور آسان برای معلولان از دیگر امکانات این پروژه است.

میراشه با بیان اینکه پروژه بام شهر قزوین، بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به خود اختصاص داده است، افزود: این پروژه با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دو فاز در حال اجرا است و به زودی به بهره برداری می رسد.

پایان پیام

تصاویر مرتبط