چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۱۵

نماینده مردم قزوین در مجلس:

پروژه های شهرداری قزوین در راستای شهر هوشمند قابل تقدیر است

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی پروژه‌های شهرداری قزوین در راستای شهر هوشمند را قابل تقدیر خواند و اظهار امیدواری کرد که این شهر در آینده نزدیک لقب شهر هوشمند را در کنار پایتخت خوشنویسی به همراه داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قزوین؛ فاطمه محمدبیگی در مراسم بهره برداری از فاز نخست طرح فیبر نوری شهر قزوین به مناسبت روز شهرداری ها و دهیاری ها، اظهار کرد: هوشمند شدن شهرها؛ سرعت بالای پیشرفت و تکنولوژی و به تبع آن تسهیل خدمت رسانی به مردم را در پی خواهد داشت و ما امید داریم تمام خدمات به مردم کل کشور اعم از روستاها که مردمانی از مجموعه های اصیل و کهن بشریت را در خود جای داده است در پی داشته باشد.

او با اشاره به اقدامات مجلس یازدهم در حوزه ارتباطات و اطلاعات افزود: تصویب قانون یکپارچه سازی داده ها به عنوان مرجعی برای فراهم کردن زیرساخت های قانونی فرآیندهای فیبر نوری، قانون جهش تولید دانش بنیان که باعث تحول عظیمی در افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان و فعالیت استارتاپ ها شد و تسهیل صدور مجوز کسب و کارهای مجازی از جمله برخی از اقدامات مجلس در این راستا است.

این مسئول با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال‌آفرین »توسط مقام معظم رهبری تصریح کرد: مجلس ولایتمدار یازدهم با تصویب قانون تسهیل مجوز کسب و کارهای دیجیتال و ایجاد پنجره واحد در کاهش زمان صدور مجوز این مشاغل از یک سال به دو ماه گام بلندی جهت تحقق این هدف رهبری برداشته است.

محمدبیگی با اشاره به تاثیر مثبت اجرای این مصوبات در حوزه سلامت از افزایش 300 برابری بودجه سلامت الکترونیک خبر داد و گفت: برای نخستین بار در کشور و طی جلسات با وزارتخانه‌های متعدد، قوانین بودجه سلامت کشور طی تبصره 17 بودجه 1404 افزایش چشمگیری داشت و ما شاهد اجرایی شدن این طرح پس از 16 سال در کشور بودیم.

او در ادامه با اشاره به تاثیر مثبت تجهیز شهرها به فیبر نوری گفت: یکی از نیازهای کشور در حوزه سلامت، در اختیار داشتن 6 دیتا سنتر اصلی با امکان حفظ محرمانه اطلاعات و مدیریت داده در سراسر کشور است تا در مواقع لزوم و بحران ها، خدمات رسانی به کل کشور انجام شود که ضعف در دسترسی به اینترنت را می توان از عوامل اصلی اجرا نشدن آن دانست و امیدواریم با تجهیز شهرها به فیبر نوری این نیاز کشور نیز رفع شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و ابیک در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قزوین در سال 99 استان دوم در ضعف پوشش اینترنت بود که با پیگیری های انجام شده مبلغ 200 میلیارد ریال برای رفع این مشکل اختصاص داده شد و از این میزان تاکنون 60 درصد اختصاص یافته و طی دو سال 105 ایستگاه تقویت ارتباطی در حوزه شبکه اینترنت، مخابرات و شبکه اپراتورهای همراه اول در این دو استان انتهای جدول بهره مند از خدمات اینترنتی اجرایی شد.

محمدبیگی در ادامه خواستار اختصاص کامل این مبلغ جهت رفع مشکلات باقیمانده در این حوزه شد.

این مسئول همچنین پروژه های شهرداری قزوین را برای داشتن شهر هوشمند قابل تقدیر عنوان کرد و گفت: امید داریم همگام با دنیا و تا سال 2050 به برنامه های جهانی در حوزه ارتباطات و اطلاعات دست یابیم.

محمدبیگی اظهار امیدواری کرد: قزوین در آینده نزدیک لقب شهر هوشمند را در کنار پایتخت خوشنویسی به همراه داشته باشد.

پایان پیام

تصاویر مرتبط