چهارشنبه ۱۳۸۹/۰۸/۱۲

نصرتي، شهردار قزوين:

بودجه سال 90 شهرداري بر محور توسعه فضاي سبز متمركز است

ايجاد فضاي سبز و افزايش سرانه پاركي با اولويت بهره برداري از امكانات و پتانسيل هاي موجود آبي شهر، مهم ترين رويكرد شهرداري قزوين در تدوين بودجه سال آتي است.

 مسعود نصرتي، شهردار با بيان مطلب فوق افزود: از حدود يك ماه قبل برنامه ريزي ها براي تدوين بودجه سال آينده شهرداري پس از انجام مطالعات اوليه، بر اساس چارچوب برنامه پنج ساله اول كه در تيرماه به شوراي شهر ارايه شد، آغاز شده است.

نصرتي با اشاره به تدوين برنامه چشم انداز كه در سال گذشته توسط شوراي اسلامي شهر و شهرداري برگزار شد، تصريح كرد: بودجه سال 90 شهرداري براساس برنامه هاي پنج ساله و چشم انداز به ارتقا فضاي سبز و افزايش سرانه فضاي پاركي با اولويت بهره گيري از امكانات موجود آبي قزوين تدوين مي شود.
وي مساحت اين پروژه در سه منطقه شهر قزوين را 20 هكتار عنوان واظهار كرد: از اين ميزان 900 هزار مترمكعب مربوط به بوستان باراجين درقالب ايجاد درياچه در اين بوستان و هم چنين بهره برداري از منابع آبي رودخانه بازار در مجاروت بوستان هاي دانشجو و كوثر است.
شهردار قزوين گفت: با تمهيداتي كه به همت سازمان آب منطقه اي و با همكاري شهرداري انديشيده شده است تا پايان جاري با نگاه سيما و منتظر شهري بهره برداري از كانال آبرساني با افزايش ارتفاع آب صورت خواهد گرفت.
وي با بيان اينكه از امتياز آب موجود در شهر و 20 هكتار بوستان كه از ميان رودخانه بازار عبور كرده به بهترين شكل استفاده خواهيم كرد، افزود: بايد با بهره گيري از تكنولوژي و تهميدات، شرايطي را ايجاد كرد كه در تمام فصول و شرايط آب و هوايي ميزان ثابتي از آب را در سطح رودخانه داشته باشيم و اگر اين امر صورت گيرد مورد توجه گردشگران نيز قرار خواهد گرفت.
شهردار قزوين، با اظهار اينكه قزوين يك شهر خشك از نظر آب وهوايي به حساب مي آيد و با اين شيوه مي توان از وجود كانال آبرساني بيشترين بهره برداري را صورت داد، اظهار كرد: تمام سعي ما حفظ سطح ثابت آب در طول سال و ارتقا فضاي سبز بوده و نيازي به مصرف اين آب نيست.
اين مقام مسئول در بخش ديگري از سخنانش به حضور شهرداري قزوين در نمايشگاه استان كربلاي عراق براي معرفي سرمايه گذاران در زمينه هاي حمل و نقل عمومي، جمع آوري زباله و مرمت و بهسازي اماكن در آذر ماه سال جاري اشاره كرد و ادامه داد: پيرو بازديد استاندار كربلا و تيم همراه از شهر قزوين، شهرداري در اولين نمايشگاه دستاوردهاي جمهوري اسلامي ضمن حضور در قالب غرفه، زمينه هاي لازم براي شروع مطالعات و معرفي سرمايه گذار را بررسي مي كند.
وي هم چنين به شروع عمليات اجرايي احداث مركز كنترل ترافيك و استوديو راديويي و تلويزيوني اين مركز اشاره و عنوان كرد: هم اكنون عمليات اجرايي استوديو شهر در 140 مترمربع مساحت در بازه زماني 6 ماهه آغاز شده و امكانات راديويي در حال تجهيز و فضاي لازم براي امكانات تلويزيوني براي آينده پيش بيني شده است.
نصرتي افزود: هم اكنون در حال رايزني با صدا و سيماي استان براي انعقاد تفهم نامه هستيم تا از طريق فيبر نوري در ساعات خاصي از روز برنامه هايي با هدف ارتقا سطح فرهنگ عمومي پيام هاي ترافيكي و گزارش لحظه به لحظه وضعيت معابر شهر در فركانس راديو قزوين پخش شود.
وي از مشاركت شهرداري و نيروي انتظامي براي اجراي طرح انتظام بخشي بوستان شهدا در خيابان حيدري نيز خبر داد و گفت: اين طرح با استقرار كانكس يگان فرماندهي نيروي انتظامي در ماه جاري اجرايي خواهد شد.
شهردار قزوين در پايان به پروژه  احداث تقاطع غير همسطح چهارراه نادري اشاره و اعلام كرد: حفاري محل اين پروژه به صورت مكانيكي و با بهره گيري از دستگاه به پايان رسيده است و پيشرفت فيزيكي پروژه تقاطع نادري با ميزان پيشرفت تقاطع عمران منطبق و هر دو پروژه طبق برنامه زمان بندي به بهره برداري خواهند رسيد.
گفتني است؛ پروژه لندفيل و ساختمان 15 طبقه شهرداري كه از پروژه هاي مشاركتي شهرداري و شركت انصار، از پيشرفت فيزيكي مطلوب برخودار و درحال فعاليت هستند.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط