شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱۳

برگزاری کلاس آموزشی نجات در آبهای خروشان

موسی خانی رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین از برگزاری کلاس آموزشی نجات در آب‌های خروشان در قزوین خبر داد.

موسی خانی افزود: اولین دوره کلاس آموزشی نجات در آبهای خروشان با حضور ۶۰ نفر و با  همراهی هیئت قایقرانی استان در قزوین آغاز شد.

 وی ادامه داد: در این دوره که با حضور کیانوش محرابی، تکنسین ارشد نجات و جستجو و عضو هیئت رئیسه فدراسیون بین المللی رفتینگ و از مدرسان بین المللی نجات در آبهای خروشان و آتش‌نشانان قزوینی و برخی از شهرهای استان، امدادگران جمعیت هلال احمر و باحضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری برگزار شد ، شرکت‌کنندگان مباحث تئوری مربوط به نجات در آبهای خروشان را آموزش دیدند.

وی افزود: مرحله دوم این کلاس ها در سالن عملیاتی جمعیت هلال احمر برگزار و مرحله سوم نیز به زودی در آبهای شاهرود الموت برگزار می شود.

موسی خانی افزود:علی رغم اینکه قزوین جزو استان های ساحلی به شمار نمی‌رود اما با توجه به وجود کانال آبرسانی و وجود سدهای کشاورزی، متاسفانه هر ساله شاهد غرق‌شدگی برخی از هموطنان در استان قزوین هستیم که این امر نیازمند آمادگی و تربیت نیروهای متخصص در جهت امدادرسانی به هموطنان است.

 

تصاویر مرتبط