سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۲

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین خبر داد؛

برگزاری نخستین جشنواره نقاشی " شهر از نگاه کودک"

داریوش قاسمی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین گفت: در آستانه فرارسیدن بهار سال 1400 این سازمان جشنواره نقاشی " شهر از نگاه کودک" را برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری قزوین، قاسمی مدیرعامل این سازمان ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن نوروز 1400 عنوان کرد: از کودکان شهر قزوین دعوت می شود تا آثار هنری (نقاشی) خود را به اولین دوره مسابقه نقاشی کودک " شهر از نگاه کودک " ارسال کنند.

وی ادامه داد: سازمان زیباسازی شهرداری قزوین با هدف آشنایی بیشتر با علایق کودکان شهر و همچنین دیدگاه آن ها در خصوص فضای شهری، مسابقه نقاشی را با موضوع "شهر از نگاه کودک"  برگزار می کند.

این مسئول تصریح کرد: محورهای  این مسابقه قزوین زیبا، شهری که من دوست دارم و قوانین و دستورالعمل ها است که شهروندان می توانند با مطرح کردن این محورها از کودکان خود بخواهند که با ایجاد یک اثر هنری "نقاشی" در این مسابقه شرکت کنند.

قاسمی افزود: اندازۀ آثارباید طرح افقی یا عمودی در قطع استاندار A4 باشد. همچنین تمام آثار هنری باید با وضوح بالای 300 DPI اسکن شده و به عنوان JPG ذخیره شود.

این مدیر شهری یادآور شد: تمام آثار باید به صورت اورجینال، توسط دست ترسیم یا نقاشی شده روی کاغذ یا مقوا باشد. می توانید آثار هنری خود را همراه با فایل ذخیره شده روی لوح فشرده به آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین گفت: رده سنی که می توانند در این جشنواره شرکت کنند گروه  اول: سن 4 – 7 سال، رده سنی دوم: سن 8 – 11 سال، رده سنی سوم: سن 12 – 14 سال است که به 3 اثر برتر گواهینامه و جوایز متنوعی اعطا خواهد شد.

قاسمی خاطر نشان کرد که اثر برگزیده این جشنواره  توسط هنرمندان مجرب برروی دیوارمنتخب در سطح شهر به عنوان نقاشی دیواری اجرا خواهد شد. گفتنی است برای قدردانی از تمام شرکت کنندگان به همه کودکان گواهینامه شرکت در رویداد تقدیم می شود.

او با اشاره به زمان شرکت در این جشنواره اضافه کرد: آخرین مهلت تحویل آثار هنری 15 فروردین ماه 1400می باشد. شرکت کنندگان می توانند آثار خود را به آدرس پستی قزوین، میدان تهران قدیم،  ابتدای خیابان تالار، کد پستی : 3416853145 سازمان زیباسازی شهرداری قزوین ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر  به آدرس سایت  www.zibasazi.qazvin.irمراجعه کنند.

 

تصاویر مرتبط