سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۰۹

رییس کمیسیون مالی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد:

ضرورت تسهیل قوانین ساخت وساز در استان / با سنگ اندازی ها باعث فرار سرمایه گذاران نشویم

به دلیل وجود قوانین سخت گیرانه در بخش ساخت و ساز مسکن در استان شاهد فرار سرمایه گذاران دراین بخش هستیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، ولی چگینی رییس کمیسیون مالی، برنامه ریزی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قزوین با بیان این مطلب اظهار کرد: یکی از اجزای مهم تقاضای کل در اقتصاد کلان، سرمایه گذاری است، به عبارت دیگر سرمایه گذاری به عنوان موتور رشد و توسعه اقتصادی در تمام کشورهای جهان به ویژه در کشورهای در حال توسعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی ادامه داد: در حال حاضر سرمایه گذاری در صنعت ساخت و ساز به دلیل اشتغال بالایی که ایجاد می کند، بسیارحائز اهمیت است و ضرورت دارد تا در این بخش با ایجاد مشوق هایی سرمایه گذاران را به استان جلب نماییم تا سرمایه گذاری کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه قوانین سخت گیرانه باعث فرار سرمایه گذاران بخش مسکن از استان شده است تاکید کرد: متاسفانه به دلیل قوانین سخت گیرانه و سنگ اندازی های گوناگون بر سر راه سرمایه گذاران شاهد فرار سرمایه گذاران بخش مسکن از استان هستیم.

چگینی خاطر نشان کرد در استان های همجوار همانند گیلان و البرز سهولت اجرای قوانین در این بخش باعث جذب سرمایه گذاران شده است واین استانها توانسته اند از حضور این افراد به نحو احسن بهره ببرند.

 رییس کمیسیون مالی، برنامه ریزی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قزوین با تاکید براینکه تقویت سرمایه گذاری موجب بهبود، رشد و رفاه اقتصادی درشهر خواهدشد گفت: متاسفانه با سخت گیری هایی که بعضا در صدور رای کمیسیون ماده صد صورت می گیرد و آرایی که منجر به تخریب می شود، علاوه بر بار روانی بر مالکان، باعث هدر رفت سرمایه ها نیز می شود.

 وی برضرورت بازنگری در قوانین منطقه ای در راستای سهولت ساخت وساز مسکن تاکید کرد و افزود: یکی از بزرگترین مزیت های ساخت مسکن ایجاد چندین شغل برای شهروندان است، لذا باید قوانین برای افزایش رغبت سرمایه گذاران مسکن تسهیل شود و شاهد افزایش حضور سرمایه گذاران دراین بخش درشهر و استان قزوین باشیم.
 
وی تصریح کرد: پیگیر تسهیل و بازنگری قوانین برای سرمایه گذاران بخش مسکن در شهر قزوین خواهیم بود.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط