جمعه ۱۴۰۱/۰۲/۰۹

هفته پرکار منتخبین مردم در دوره ششم شورای اسلامی شهر قزوین

در آغازین روزهای اردیبهشت ماه، شورای اسلامی شهر قزوین یک هفته پر کار و البته پر بار را پشت سر گذاشت و شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین هفته های کاری را در کارنامه سال ۱۴۰۱ خود به ثبت رساند.

دیدار با مقامات ارشد استانی و ملی با هدف ایجاد وفاق و همدلی در راستای شناسایی اهم نیازهای شهر قزوین، اولویت بندی و در دستور کار قرار دادن آنها بخش مهمی از جلسات و پیگیری های این هفته منتخبین مردم در نهاد شورای اسلامی شهر قزوین در تالار مردم بود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، برپایی دو نشست جداگانه با حضور فاطمه محمدبیگی و لطف اله سیاهکلی نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی که در صحن علنی شورا و با حضور شهردار و جمعی از معاونین و مدیران شهرداری و با هدف رایزنی پیرامون چگونگی پاسخگویی به مطالبات شهروندان و تقویت بازوی اجرایی شهرداری صورت گرفت، بخش دیگری از فعالیت های اعضای شورای اسلامی شهر قزوین در این مدت بود.

بر پایه این گزارش، دیدار با مهدی اعلایی، استاندار قزوین با رویکرد بررسی راه های افزایش تعاملات مجموعه مدیریت شهری قزوین با نهاد استانداری به منظور بررسی راهکارهای افزایش تعاملات فی‌مابین و تسریع در روند اجرای طرح ها و پروژه های شهری بخش دیگری از عملکرد نمایندگان مردم در نهاد شورا طی این مدت بود.

برپایی نشست داخلی به منظور جمع بندی مطالبات شهروندان و اهم نیازهای شناسایی شده در شهر قزوین به منظور طرح در سفر ریاست جمهوری و درخواست تخصیص اعتبارات ملی به منظور پاسخگویی به این نیازها و مطالبات، یکی از مهم ترین جلسات داخلی منتخبین مردم بود که با نگاه ویژه به طرح بازآفرینی مناطق جنوب شهر، تخصیص عادلانه امکانات و خدمات شهری، اتمام پروژه های نیمه تمام و رونق اقتصادی از طریق جلب نظر بخش خصوصی، با دستاوردهای خوبی به منظور تجمیع نظرات اعضای شورا و ارایه به سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور منتخب همراه بود.

از حضور در جلسه شورای اداری مدیران استان به عنوان بخشی از برنامه سفر یک روزه رییس جمهور و هیأت همراه به قزوین و بحث و تبادل نظر در خصوص طرح ها و برنامه های شهری و واکاوی راههای تحقق آنها می توان به عنوان بخش دیگری از اقدامات صورت گرفته توسط اعضای شورا در هفته ای که گذشت یاد کرد.

همچنین در ادامه سلسله جلسات تخصصی شورای شهر، اعضای شورای اسلامی شهر قزوین در قالب کمیسیون های تخصصی به بررسی نامه های وارده و لوایح شهرداری پرداختند و تصمیمات لازم را در خصوص آنها اتخاذ نمودند.

برپایی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین به ریاست قاسم اللهیاری و با دستور کار بررسی عملکرد سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قزوین و دریافت گزارشی از آخرین وضعیت هفته نامه پیام شهر به عنوان رسانه شهرداری قزوین از جمله این جلسات بود که با تاکید بر ضرورت اهتمام شورای ششم به حذف نگاه اقتصادی و درآمدزایی از مسایل فرهنگی به کار خود پایان داد.

همچنین اعضای شورای اسلامی شهر قزوین با برپایی کمیسیون مالی، برنامه ریزی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر به ریاست ولی چگینی با دستور کار حسابرسی سال ۹۸ شهرداری در تالار مردم به شور نشستند و پایبندی به قانون در مراحل مختلف انعقاد قراردادهای شهرداری را الزامی دانسته و ضرورت تعهد به آن را مورد تاکید قرار دادند.

از برپایی کمیسیون شهرسازی، املاک و حقوقی شورای اسلامی شهر قزوین به ریاست مهری السادات تقوی و با دستور کار بررسی لوایح مرتبط شهرداری می توان به عنوان بخش دیگری از اقدامات اعضای شورا در این مدت یاد کرد که با تاکید بر لزوم شفاف، جامع و به لحاظ حقوقی قابل دفاع بودن لوایح شهرداری تصمیمات لازم در ارتباط با آنها اتخاذ شد.

دیدار رئیس و اعضای سازمان بسیج رسانه استان با اعضای شورای اسلامی شهر و گفتگوی تلوزیونی رسانه ملی با فصیحی رامندی رئیس شورای اسلامی شهر قزوین به مناسبت هفته گرامیداشت شوراها از دیگر برنامه های شورا در هفته گذشته بود.

از برپایی برنامه هفتگی ملاقات مردمی در مناطق سه گانه شهرداری که با دستاورد رسیدگی به ۲۸ پرونده مراجعین این مناطق همراه بود می توان به عنوان دیگر اقدام اعضای شورا در این مدت یاد کرد. اقدامی که به صورت هفتگی و با هدف شنیدن مسایل و مشکلات مراجعین مناطق مختلف شهرداری صورت می گیرد و به رسیدگی به مطالبات شهروندان در حوزه های شهرسازی، درآمد و عمرانی می پردازد.

همچنین در آخرین روز این هفته، فرج اله فصیحی رامندی رییس شورای اسلامی شهر قزوین به همراه دیگر منتخبین مردم در پارلمان محلی و مهدی صباغی شهردار قزوین همراه و همدل با شهروندان قزوین در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، در راهپیمایی با شکوه و خودجوش روز قدس شرکت کردند و همصدا با مردم سرفراز ایران در اقصی نقاط میهن اسلامی به تجدید میثاق با مردم مظلوم فلسطین و اعلام انزجار نسبت به اسرائیل غاصب پرداختند و پس از آن در صفوف به هم پیوسته مردم و مسئولان در مسجدالنبی (ص)، نسبت به ادای فریضه سیاسی عبادی نماز جمعه اقدام نمودند.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط