یکشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۰۵

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد؛

لزوم راه اندازی تعاونی مصرف و مسکن کارمندان شهرداری قزوین /در امر به معروف ونهی از منکر به روشهای اقناعی و باظرافت عمل شود

اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر امروزه باید با روشهای اقناعی انجام شود و درجامعه کنونی کار با دستور العمل پیش نخواهد رفت.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، قاسم اللهیاری سخنگو و رییس کمیسیون فرهنگی ،اجتماعی، ورزشی ،بانوان وامورخانواده شورای اسلامی شهرقزوین درجلسه علنی شورا که با حضور دبیر ستاد احیای امر به معروف ونهی از منکر استان برگزار شد اظهار کرد: «امر به معروف و نهي از منكر» از جمله واجبات مهم دين اسلام است كه اجرا يا عدم اجرای آن تأثير عميق و گسترده‌اي بر تمام ابعاد جامعه دارد. اهميت امر به معروف و نهي از منکر در آيات و روايات تا حدي است که بسياري از فقها اين فرع ديني را از سويي مبناي انقلاب عليه حکومت هاي استبدادي و ايجاد نظام اسلامي و از سوي ديگر مهم ترين راهکار دوام و قوام حکومت مي دانند.

وی بر استفاده از روشهای غیر مستقیم و با ظرافتهای خاص و دقیق در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و گفت: استفاده از زبان غیر مستقیم وبهره گیری از شیوه های جدید تاثیر گذاری بیشتری دراثر بخشی امر به معروف و نهی از منکر خواهد داشت.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ، ورزشی، بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهرقزوین درادامه از آمادگی این کمیسیون بر افزایش تعاملات و همکاری های فیمابین ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر خبرداد وگفت: در راستای افزایش تعاملات ، شورا و شهرداری قزوین آمادگی دارد تا در جهت نهادینه نمودن این فریضه الهی با ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکرهمکاری و نشستهای لازم را داشته باشد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به گزارش بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی شورا از پروژه های نیمه تمام فرهنگی شهرداری قزوین پرداخت و گفت: اعضای کمیسیون از خانه تئاتر شهر و محوطه زیرین میدان مینودر بازدید نموده و در جریان وضعیت این دو مکان قرار گرفتند.

وی بر ضروت ارایه اولویتهای پروژه های فرهنگی شورا به شهرداری قزوین و تامین منابع مالی برای تکمیل پروژه ها تاکید نمود و افزود: در پروژه تئاتر شهر گرچه انتقاداتی به عدم مکان یابی درست وارد است، اما باید مطالبات پیمانکار پرداخت شود و به مشکلات موجود در این پروژه رسیدگی شود تا بتوانیم شاهد تکمیل و بهره برداری از آن باشیم.

اللهیاری خاطر نشان کرد: زمانبندی افتتاح این پروژه پایان شهریور ماه است که به نظر می رسد با این شرایط و عدم تحقق منابع مالی این موضوع محقق نشود؛ لذا درخواست می شود تا مطالبات پیمانکار پرداخت گردد و این پروژه تعیین تکلیف نهایی شود.

وی همچنین به بازدید ازمحوطه زیرزمین میدان مینودر، اشاره داشت وافزود: در جریان این بازدید در خصوص تعریف کاربری مناسب برای این فضا بحث و تبادل نظر و پیشنهاداتی از جمله اختصاص این فضا برا ی عرضه محصولات وصنایع دستی و دراختیار دادن آن به صورت رایگان به متقاضیان مطرح شد.

سخنگوی پارلمان محلی قزوین بر ضرورت اولویت بندی طرح ها و پروژه ها در شهرداری، برخورداری از برنامه زمان بندی و الزام و تعهد به اجرای به هنگام آن با هدف جلب اعتماد شهروندان و افزایش رضایتمندی آنها، تاکید نمود.

اللهیاری در ادامه جلسه خواستار راه اندازی تعاون مصرف و مسکن کارکنان شهرداری قزوین شد و گفت: شهرداری قزوین برای سایر ارگانها ونهادها زمین در اختیار تعاونی های مسکن قرار می دهد، اما برای کارکنان خود هنوز نتوانسته است در این راستا قدمی بردارد.

وی ادامه داد: در راستای افزایش رفاه کارکنان ضرورت دارد تا شهرداری قزوین به موضوع راه اندازی تعاونی مصرف و تعاونی مسکن کارکنان بپردازد و در دستور کار خود قرار دهد.

وی همچنین درخصوص لایحه شهرداری قزوین پیرامون کاهش قرارداد اجاره برخی از دکه داران که نسبت به حق الاجاره خود معترض هستندگفت: پیشنهاد می شود اگر دکه داری نسبت به حق الاجاره کارشناسی شده معترض است به هزینه خود کارشناس سه نفره اخذ نماید که پس از قیمت کارشناسی هیچ تخفیفی هم اعطا نشود.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط