سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۰۷

دبیر پارلمان محلی قزوین خبر داد؛

بررسی مجوز صدور پروانه املاک قولنامه ای در شورای شهر قزوین

  به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرقزوین، مهدی مهدی خانی رییس کمیسیون عمران، ترافیک و امور زیربنایی شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد، طی سخنانی با اعلام این خبر اظهار کرد: کلیات لایحه صدور پروانه برای املاک قولنامه ای در شهر قزوین در کمیسیون تلفیق عمران و شهرسازی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید ظرف مدت ده روز دستورالعمل اجرایی این موضوع همراه با جزییات دقیق آن به شورا ارایه شود.

وی افزود: مشکل صدور پروانه در املاک قولنامه ای به ویژه در مناطق یک و سه شهرداری قزوین وجود دارد که با مشخص شدن نحوه اجرایی شدن این مصوبه مراتب جهت صدور پروانه به شهروندان اعلام خواهد شد.

دبیر شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی لایحه اعطای تسهیلات تشویقی فرزندآوری به کارکنان شهرداری قزوین اختصاص داشت گفت: این لایحه در راستای فرزندآوری و جوانی جمعیت ارایه شده است که این اقدام پیشگامانه شهرداری قزوین نسبت به سایر ارگانها و ادارات جای تقدیر و تشکر دارد.

به گفته مهدی خانی، بایستی با اطلاع از سرانه جمعیتی که شامل این تسهیلات اعطایی می شوند و همچنین میزان اعتبار از ردیف رفاهی نسبت به ارقام مدنظر در این لایحه تصمیم گیری نمود.

وی همچنین در خصوص اقدامات انجام شده پیرامون ایمنی برج ها و ساختمانهای بلند مرتبه در شهر قزوین تاکید کرد: دراین راستا طبق هماهنگی با نظام مهندسی ساختمان، تاکیدشده تا بازرسی از ساختمانهای مهم شهر صورت گیرد و در جریان این بازرسی ها ایمنی ساختمان ها از هر حیث بررسی شود.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط