یکشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۰۵

فرمانی،

ردیف بودجه ویژه برای امر به معروف و نهی از منکر اختصاص یابد/ هوشمندسازی مدیریت پسماند درشهر قزوین

ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر برنامه جامع و دستورالعمل یکساله خود را تدوین و به شورا ارایه نماید تا تخصیص ردیف بودجه سالیانه درسالهای آتی در شهرداری قزوین هدف گذاری شود.

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامي شهر قزوین، علی فرمانی رئیس کمیسیون خدمات شهری نظارت و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که باحضور دبیر ستاد احیای امر به معروف ونهی از منکر برگزارشد، طی سخنانی با بیان این مطلب اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر فریضه الهی است که دراثر عملیاتی شدن، درجامعه اثرات زیادی خواهد داشت.

وی افزود: در راستای عمل به این فریضه باید منسجم عمل نمود و از اقدامات جزیره ای پرهیز کرد، همچنین دراین حوزه باید تخصصی تصمیم گیری نمود.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر فقط پرداختن به عفاف و حجاب نیست افزود: محدود نمودن برنامه ها به این موضوع ظلم به این فریضه الهی است.

فرمانی تصریح کرد: می توان دراین حوزه با تعامل و همکاری سازمان فرهنگی ورزشی ومشارکت مردم درامر احیای امر به معروف و نهی از منکر اقدامات خوبی داشته باشیم.

وی همچنین بر استفاده از ظرفیت ناوگان عمومی حمل و نقل در اشاعه این فرهنگ درجامعه شهروندی تاکید نمود.

وی در بخش دیگری از این جلسه خواستار ارائه آموزش شهروندی در اتوبوس ها و تاکسی ها شد و گفت: شهروندان روزانه زمان زیادی را در تردد بین شهری در اتوبوس و تاکسی صرف می کنند که می بایست شهرداری قزوین برای استفاده از این زمان، آموزش شهروندی را در دستور کار قرار دهد وبرای این موضوع اهتمام جدی داشته باشد.

فرمانی همچنین در تذکری خواستار احیای بوستان‌های قدیمی شهر همانند ملت و دهخدا شد و گفت: درحال حاضر اگر شهرداری قزوین اقدام به ساخت این بوستان می نمود قطعا هزینه های بسیار زیادی را باید متحمل می شد اما این ظرفیت دراین بوستان‌ها وجود دارد تا احیا شوند.

وی تاکید کرد: این بوستان‌ها سرمایه های شهر و شهروندی هستند لذا با تخصیص منابع مالی می توان فضاهای مناسبی را دراین بوستان‌ها برای بهره برداری شهروندان آماده نمود.

فرمانی همچنین دربخش دیگری از سخنانش پیشنهاد داد در راستای وظایف و تکالیف نظارتی شورا، هفته ای یکبار یکی از مدیران عامل سازمانهای شهرداری قزوین گزارش کار برنامه ها و اقدامات خود را درصحن شورا ارایه نماید.

رئیس کمیسیون خدمات شهری، نظارت و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین همچنین خواستار مدیریت منابع انسانی در شهرداری قزوین شد وگفت: شهرداری قزوین بایستی به این مطالبه اعضای شورا پاسخگو باشد تا بتوانیم در جریان تعداد دقیق پرسنل و کارشناسان هر مجموعه قرار گیریم.

وی در بخش دیگری ازسخنانش برلزوم هوشمندسازی مدیریت پسماند درشهر قزوین تاکید کرد وگفت: دراین راستا با شرکت‌هایی که درزمینه هوشمندسازی مدیریت پسماند درکشور فعال هستند نشست هایی داشته ایم تا بتوانیم دراین زمینه گام های مثبتی برداریم.

فرمانی همچنین پیشنهاد داد باید برنامه ریزی محله ای برای رفت و روب پسماند صورت گیرد تا هر محله یک بار شستشو ورفت وروب روزانه داشته باشند تا مردم از نزدیک شاهد پاکسازی محلات خود باشند.

وی همچنین در طرح دیدگاه خود پیرامون استفساریه شهرداری قزوین درخصوص کاهش نرخ اجاره برخی از دکه های سطح شهر گفت : ساماندهی و تحت مدیریت درآمدن دکه های شهر قزوین از اقدامات خوبی بود که باهمکاری شهرداری اعضای شورا و دکه داران انجام شد لذا برخی از دکه داران سطح شهر به قیمت‌های کارشناسی اعتراض داشتند که به این موضوع درکمیسیون خدمات شهری رسیدگی شد ومقرر گردید تا تخفیف ۵۰ درصدی اعمال گرد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط